Anasayfa » Bilim-Teknoloji

Bilim-Teknoloji

imei den yer tespit programı

Değerli okuyucularımız sevdiğiniz,merak ettiğiniz yada şüphelendiğiniz kişilerin nerede olduğunu merak ediyormusunuz? Şimdi siz değerli okuyucularımıza imei ile nasıl yer tespiti yapacağınız ile ilgili videomuzu ve videonun sonunda program linkini paylaşalım. Videonun açılması internet hızınıza göre değişebilir. Devamını Oku »

Vivaldi Yeni İnternet Tarayıcısı

Merhaba dostlar bugün sizlere mükemmel bir başlangıç yapan yeni bir internet browser yani bir internet tarayıcıdan bahsetmek istiyorum.Tarayıcımızın ismi vivaldi.İsmi kadar kendiside oldukça hoş ve kaliteli olan vivaldi piyasada sanırım explorer , opera, mozilla ve chorme kadar kalıcı olacaktır.Alternatif tarayıcı isteyenler için mükemmel bir tercih olan vivaldi peki nereden çıktı. Eskiden Opera internet tarayıcısının Ceo görevini yürüten “Jon von Tetzchner” ... Devamını Oku »

Bu ülke Google’ı yasakladı!

İnternette sansür ve yasakları izleyen GreatFire.org adlı kuruluşa göre, Çin, Google’ın arama motoru ve e-mail servisine erişimi engellendi ya da yavaşlatarak kullanılamaz hale getirdi. Söz konusu kuruluş, son 4 gündür Google servislerine büyük oranda erişilemediğini vurgulayarak, ‘’Engellemenin, yıldönümü sebebiyle geçici bir tedbir mi, yoksa kalıcı bir yasak mı olduğu henüz belirsiz” açıklamasını yaptı. Google ise şirketin serverlarından kaynaklanan hiçbir sorun ... Devamını Oku »

Müyap Youtube’dan çekildi

Müyap’ın YouTube’da yer alan ve oldukça yüksek ziyaretçi alan kanalının bir anda yayından kaldırdı. Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği, kısa ve daha bilinen adıyla Müyap’ın YouTube kanalına girmek ‘Bu sayfa mevcut değil’ uyarısıyla karşılaştı. İlk başta teknik bir arıza olduğu düşünülürken sayfaya neden ulaşılamadığına dair açıklama twitter üzerinden geldi. Konuyla ilgili Müyap tarafından henüz açıklama yapılmazken, Twitter üzerinden bir kullanıcının Youtube ... Devamını Oku »

Samsung Galaxy S5 Prime onaylandı

Samsung Galaxy S5 Prime hala doğrulanmamışken, “Prime” adının şirketin yeni amiral gemisi modelleri için yeni bir seri olduğu düşünülüyor. Ayrıca Samsung’un bu yılki amiral gemisi modeli Galaxy S5 hakkında yapılan şikayetleri not aldığı ve daha sonra Prime modeli ile bu şikayetleri ele alacağı söyleniyor. Samsung’un Galaxy S5’e ek olarak piyasaya süreceği söylenen Galaxy S5 Prime, şimdiye kadar gelen sızıntı haberlere ... Devamını Oku »