WordPress Wp-admin ve Wp-login php Beyaz Sayfa Hatası Çözümü

tarih: 13 Aralık 2014 | yazar:

Birçok kullanıcı bu durumdan muzdarip.Bu sorunuyaşamayan veya ben yaşamadım diyen sanırım yoktur.Sizler için wp admin yada ilk giriş panelimiz olan wp-login.php sayfalarımızda almış olduğumuz beyaz sayfa hatasının nedenlerini ve çözüm yollarını hazırlamak istedim.

Bunun bir çok nedeni olabilir.Sırası ile bu adımları denemenizi tavsiye ediyorum.

  • İlk olarak tema kaynaklı olabilir lütfen ftp‘ye girerek themes isminizi değiştirip tekrardan siteismi.com/wp-admin sayfasına bağlanmayı deneyin.

Başarılı olamadıysanız ilk adımda ikinci adıma geçelim;

  • İkinci adım olarak şimdide ftp üzerinden plugin dosyamızın ismini değiştirip mevsut sitemizin paneline girmeyi deneyiniz.

Yinemi olmadı sorun değil bir kaç adım daha söz konusu;

  • Üçüncü adım olarak ana dizinde yer alan wp-config.php dosyamızı masa üzerine indirip Notepad++ ile açın.Sonrasında üst kısımda kotlama bölümü söz konusu oradan ANSI’ye Dönüştür’ e tıklayınız ve kaydetip ftpde ana dizine atın.Şimdi deneyin girebiliyormusunuz ? giremiyorsanız sonraki adıma geçin.

wordpres-beyaz-sayfa-hatasi

Bu adım gelmişseniz sanırım hala çözüm sağlamamışsınız.

  • Bir farklı çözüm ise şu şekilde.Wp-login.pgp dosyanızın izinleri değişmiş olabilir.FileZilla Client ftp programı ile sunucunuza bağlanıp wp-login.php dosyanıza sağ tıklayın.Dosya izinlerine geldikten sonra dosyanıza vereceğiniz değer bu şekilde olsun “0644” kaydedelim.

screenshot-by-nimbus

 

Sanırım bu adımlar denedikten sonra hiç bir sorununuz kalmayacak.İyi bloglar.

 

 

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sende yorum yap

*